Pohodové čteníPro inspiraci i pobavení.

Buď sám sebou

Po svatbě jsem si měnila osobní doklady a protože vím, že na fotkách na dokladech většina z nás vypadá jako by nám někdo držel pistoli v zádech, rozhodla jsem se, že si doma před zrcadlem nacvičím tzv. „úsměv č. 5“, abych to pak u fotografa zvládla bez zrcadla a vypadalo to dobře.

Continue Reading

Pusť se, abys mohl letět

Představte si spirálu – dole jeden jediný bod, který se postupně roztahuje do šířky směrem nahoru. Náš vývoj je přesně takový. Stoupáme po jednotlivých patrech, ale abychom se vždy mohli vyhoupnout o úroveň výše, přijde náhlý sešup, který nás pak vymrští, vypořádáme-li se se zatěžkávací zkouškou. 

Continue Reading

Odpovědi najdeš v souvislostech

Jak roky plynuly a já prožívala svá dobrá období, střídaná hlubokými pády, dostala jsem se do fáze, kdy jsem si říkala, že jsem tak vyčerpaná, že nevím, co dál. V životě se mi stále opakovaly negativní situace, převlečené v různých kabátech a odehrávající se v odlišných kulisách. Obsahy si byly však nápadně podobné.

Continue Reading

Kniha tvého života

Tvůj život je jako kniha a každý den vznikne jedna nová stránka tvého příběhu, který si sám píšeš. Nemůžeš ovlivnit její úvod. Rozhoduješ však o tom, o čem pojednává.

Continue Reading

Dokážeš to!

Žijeme den za dnem, často obklopeni okolnostmi, které nesouzní s naším já. Necítíme se šťastní z různých důvodů. Může jít o nenaplněný vztah, špatný zdravotní stav, tíživou finanční situaci, nesnesitelnou atmosféru v práci nebo doma, ránu osudu… Někoho pronásledují křivdy minulosti, jiného obavy z budoucnosti. Jsme v kleštích. Skříplí pod tíhou každodennosti. Tak dlouho čekáme na […]

Continue Reading

Vzkaz pro tvé srdce bolavé

Myšlenky stékají po tvé duši jako kapičky deště po tabulkách v oknech. Někde uvnitř se ptáš, co se to vlastně děje, přitom však cítíš strach, dozvědět se odpověď. Poslední dobou pochybuješ snad o všem. Někdy se dokonce ptáš, k čemu je vlastně život a jestli má smysl se další ráno probudit. To, když tě nějaká […]

Continue Reading

Sabotéři našeho štěstí II.

V předchozí části jsme se podívali na zoubek prvním sedmi nejčastějším sabotérům. Nyní si posvítíme na druhou část z nich.

Continue Reading

Vztahy, kterými se necháváme zraňovat

V jedné internetové diskuzi jsem narazila na příspěvek týkající se partnerského vztahu. Žena se ptala na názor ostatních ohledně svého partnera. Žili spolu už dlouhé roky. Nevážil si jí, ani toho, co pro vztah dělá. Vše bral jako samozřejmost. Když přišel z práce, zlobil se, pokud při péči o malé děti nestihla uvařit a pořádně […]

Continue Reading

odPUSŤ

Co v sobě skutečně skývá pojem „odpuštění“? Někdo si myslí, že odpustit někomu, je známka slabosti. “To Ti nikdy neodpustím,” říká a v hlavě se přitom mihne myšlenka “Jen počkej, zajíci!”.

Continue Reading

Pohodářem se nerodíš, pohodářem se stáváš

Občas si někdo v mém okolí posteskne, jak je super, že jsem stále v pohodě, ale pokud se s tím člověk nenarodí jako já, nedá se to změnit. Možná je na čase představit vám kus mého já.

Continue Reading